اینستاگرام مارکتینگ چیست و 7 نکته ای که رعایت آنها باعث میشود بسیار جلوتر از رقیبان قرار بگیرید؟

اینستاگرام مارکتینگ از جدید ترین روش های بازاریابی هست که فقط با تمرکز بر روی بازار هدفی که توسط صاحب کسب و کار مشخص میشود اجرا میشود و درصد فروش محصولات و خدمات خیلی بیشتر و زود بازده تر از روش های دیگر هست.
روند کاری به اینستاگرام مارکتینگ به این صورت هست که : ابتدا لیست مخاطبان هدف کسب و کارتان را درآورده و ویژگی های اخلاقی ،زمان خالی در روز ،علاقه مندی ها و موارد دیگر مشخص شده و پست گذاری در اینستاگرام به صورت هدفمند و با تم خاص در راستای معرفی محصولات شروع میشود و چنانچه فالور های هدف داشته باشید و با این روش پست گذاری جلو بروید درصد فروشتان فوق العاده بالا میرود.

مزایای اینستاگرام مارکتینگ(بازاریابی با اینستاگرام)
برند شدن
افزایش فروش
افزایش فالور واقعی و هدفمند

واما 7 نکته ای که رعایت آنها باعث میشود بسیار جلوتر از رقیبان قرار بگیرید :
1.استفاده بهتر از قسمت آدرس سایت در پروفایل اینستاگرام
در اکانت اینستاگرام خود میتوانید آدرس وب سایت خود را وارد کنیدچنانچه وب سایت نداشتید به هیچ عنوان خالی نگذارید آدرس لینکدین یا تلگرام خود را بگذارید تا حداقل یک پل ارتباطی با شما باشد ولی بهترین حالت این هست که لینک به یک صفحه سایت یا اصطلاحا لندینگ پیج خود بدهید لندینگ پیج صفحه ای هست که در آن اطلاعات طوری چیده شده که جالب و جذب کننده هست برای اینکه کاربر را ترغیب کنید تا ایمیل خود را به شما بدهد و شما در ایام ویژه با ایمیل فروش ویژه هایتان را اطلاع رسانی کنید.
2. توقف در عکس داشته باشید :
عکس های پروفایل و پست هایتان را طوری انتخاب کنید که حداقل چند ثانیه توجه کاربر را جذب کنید تا در بین صدها پست در اینستاگرام پست شما نظر کاربر را جذب کند و به مشارکت و نظر دادن در پست تشویق شود.
3. نوشتن توضیحات پروفایل برای فالو شدن
در بخش توضیحات پروفایلتان که Bio نامیده می‌شود نکات پیش پا افتاده و موارد کلیشه‌ای ننویسید و همچنین از خودتان و کسب‌و‌کارتان تعریف نکنید. بلکه فقط بر پاسخ یک سوال متمرکز شوید. چرا دیگران باید شما را فالو کنند؟ مهم‌ترین مطلبی که باعث فالو شدن شما می‌شود ارائه دلیلی قانع‌کننده برای این کار است. در واقع خیلی واضح بگویید که با فالو کردن شما چه مزیتی به دست می‌آورند.
مثال نامناسب: بزرگترین شرکت طراحی سایت در فضای آنلاین
مثال مناسب: با فالو کردن این صفحه با نکات و ترفندهای فروش اینترنتی آشنا شوید و برای سفارش سایت از تخفیف های ما در ایام ویژه باخبر شوید.
4.ارائه کدتخفیف فقط برای فالور های اینستاگرام :
این کار شما یک نوع ارزش برای فالورهایتان هست در اینستاگرام این کار یعنی شما به حضور آن ها در پیج تان اهمیت میدهید و در سایتتان طوری بنر بگذارید انگار که در اینستاگرام خبری هست که فقط فالور های شما آن خبر را دریافت میکنند.
5.ارائه مطالب اختصاصی برای صفحه اینستاگرامتان:
از نظر بازاریابی اینترنتی به هیچ عنوان نباید صفحه های اجتماعی تان و سایتتان یکی باشد چون پس از مدتی کاربران می‌بینند که رسانه‌های اجتماعی شما کپی همدیگر هستند. بنابراین به این نتیجه می‌رسند که لزومی ندارد تمام آن‌ها را دنبال کنند و به مرور تمام شبکه های اجتماعی شمارا آنفالو میکنند.
مثال شما فرض کنید چند شعبه از مغازه خود در یک خیابان به اسم اینترنت دارید و همه این مغازه ها جنس یکسان و هم شکلی را دارند خب چه نیاز هست مشتری به همه شعبه های شما سر بزند. 🙂
6. تغییر ماهانه عکس پروفایل
عکس پروفایلتان را ماهی یک بار عوض کنید! شاید این مورد کمی عجیب به نظر برسد، ولی این کار باعث می‌شود از دید اینستاگرام کاربر فعال‌تری محسوب شوید. هرچه کاربر فعال‌تری باشید، عکس‌های شما در نتایج جستجوی اینستاگرام جایگاه بهتری خواهد داشت و احتمال دیده شدن عکس‌هایتان و فالو شدن شما بیشتر می‌شود.
اگر شرکت هستید و نمیتوانید لوگو را کامل عوض کنید خلاقیت داشته باشید به عنوان مثال در هر فصل تغییر مناسب با فصل لوگوی خود را تغییر دهید مثلا در زمستان بالای لوگوی شما برف باشد.
7. اول آموزش، سپس فروش
در اینستاگرام شروع به آموزش دادن بکنید. شاید سریع بگویید که “کار من آموزشی نیست”. مثلا فروشگاه لوازم اتومبیل دارم. به یاد داشته باشید حتی اگر لوازم اتومبیل می‌فروشید کار اصلی شما آموزش هست. البته منظور ما از آموزش، ارائه دادن نکته ها و ترفندهایی هست که درباره ی لوازم اتومبیل میباشد و همچنین می‌توانید نکته هایی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری را انجام دهد. در آموزش‌ها توضیح دهید چگونه می‌توان محصول اصل را از تقلبی تشخیص داد. درواقع بیشتر خریداران به کمک و آموزش نیاز دارند و ترجیح میدهند محصول را از کسی بخرند که آموزش و راهنمایی بیشتر و بهتری میدهد.

با رعایت این موارد که قطعا بیشتر افراد نمیدانند میتوانید بسیار جلوتر از رقیبانتان پیش بروید و همچنین میتوانید با کمک تیم پشتیبان هوشمند تعدادفالور ها ی هدفمند و همچنین تعداد فروش خود را بالا ببرید.
برای سفارش اینستاگرام مارکتینگ و مشاوره رایگان کلیک کنید.